موسسه خیریه دست یاری به دشت یاری

موسسه خیریه دانشجویی” دست یاری به دشتیاری “حاصل یکی از اهداف کانون فرهنگی خیریه دانشگاه علامه طباطبایی است. این کانون دانشجویی در مهرماه ۱۳۹۳ توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه پایه گذاری شده و یکی از اهداف آن محرومیت زدایی علمی فرهنگی از مناطق محروم کشور بوده است.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی:
دهستان پیرسهراب از توابع بخش مرکزی شهرستان چابهار در حد فاصل ۸۰ کیلومتری شمال این شهرستان واقع است. در واقع مرز بین شهرستان قصرقند و چابهار را تعیین می‌کند.
جمعیت
بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت دهستان پیرسهراب ۲۴۰۰۰نفر است که در۱۰۶ نقطه روستایی زندگی می کنند .

منابع و امکانات
پیرسهراب تنها دهستان شهرستان چابهار می باشد که هم از موقعیت کوهستانی بهره مند است و هم از موقعیت دشت حاصلخیز اما به دلیل کمبود منابع آبی و زمین های کشاورزی، روستا دیگر جایی برای کسب درآمد همه مردم نیست و اکثر روستاییان، کارگری در شهرستان های اطراف را ترجیح می دهند. با این حال سد زیردان در حد فاصل ۳۵ کیلومتری این دهستان شرایط کار را در چند سال اخیر فراهم کرده است اما متاسفانه به دلیل عدم پیشرفت در انتقال آب پایین دست، در بعضی روستاها حتی آب خوردن هم وجود ندارد.
دهستان پیرسهراب با وجود داشتن موقعیت استراتژیک در منطقه، هنوز از کمبود امکانات اولیه در اکثر روستاهایش رنج می‌برد. از جمله:
۱. عدم وجود جاده آسفالت در بیشتر روستاها
۲. نبود آب آشامیدنی دربرخی روستاها
۳. عدم دسترسی به اینترنت
۴.کمبود امکانات درمانی و زایشگاه
۵. نبود سالن ورزشی و امکانات تفریحی برای جوانان

.

..