موسسه خیریه دست یاری به دشت یاری

موسسه خیریه دانشجویی” دست یاری به دشتیاری “حاصل یکی از اهداف کانون فرهنگی خیریه دانشگاه علامه طباطبایی است. این کانون دانشجویی در مهرماه ۱۳۹۳ توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه پایه گذاری شده و یکی از اهداف آن محرومیت زدایی علمی فرهنگی از مناطق محروم کشور بوده است.

گزارشی از اقدامات مؤسسه خیریه در سال‌ ۱۳۹۵

تیرماه 

 

بدین ترتیب، مؤسسه‌ خیریه‌ دانشجویی “دست یاری به دشتیاری” به کوشش جمعی از دانشجویان و اساتید دغدغه‌مند، در سال ۱۳۹۵، اقدامات زیر را انجام داده اند.

 

 _برگزاری اردوی علمی ۵ روزه برای آماده‌سازی نهایی دانش آموزان کنکوری در دهستان پیرسهراب توسط موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری

 

_ میزبانی یک هفته‌ای ۷ نفر از دانش آموزان برتر مقطع سوّم دبیرستان دهستان پیرسهراب منطقه‌ی دشتیاری در دانشگاه علامه طباطبایی تهران، با هدف ایجاد و افزایش انگیزه‌ی دانش آموزان و آشنایی آنان با محیطی خارج از منطقه‌ی زندگی‌شان 

 

 

شهریور و اسفندماه

 

_ برگزاری اردوهای علمی ویژه‌ی دانش آموزان دختر و پسرمقطع دبیرستان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با تدریس اساتید برتر کنکور و دانشجویان دانشگاه‌های علامه طباطبائی و تهران.

 

 نحوه‌ی مطالعه دروس به صورت تخصّصی، توزیع کتابهای کمک آموزشی و نحوه‌ی استفاده از این کتاب‌ها، ارائه‌ی درسنامه و ذکر نکات کنکوری به دانش آموزان از محتوای این اردوها بود.

 

 

اقدامات “فرهنگی-انگیزشی”  موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری در سال‌ ۱۳۹۵:

 

 

 

_ برگزاری ۲۰ روز کلاس های خودآگاهی، تعامل اجتماعی، کارگروهی، اعتماد به نفس و… به ۱۵۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف دهستان پیرسهراب .

 

 

 

اقدامات موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری در زمینه‌ی زیرساخت‌های آموزشی در سال‌ ۱۳۹۵:

 

 

تیرماه

 

_ پایش جامع ۵۶ مدرسه‌ی دهستان پیرسهراب منطقه‌ی دشتیاری جهت شناسایی دقیق نیازها و معضلات زیرساختی آموزشی دهستان با تعریف ۱۶ شاخص مشخص 

 

 

 

اسفندماه

 

_ تجهیز ۱۶ کلاس درس از ۵ مدرسه‌ی دهستان پیرسهراب به کولرگازی