موسسه خیریه دست یاری به دشت یاری

موسسه خیریه دانشجویی” دست یاری به دشتیاری “حاصل یکی از اهداف کانون فرهنگی خیریه دانشگاه علامه طباطبایی است. این کانون دانشجویی در مهرماه ۱۳۹۳ توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه پایه گذاری شده و یکی از اهداف آن محرومیت زدایی علمی فرهنگی از مناطق محروم کشور بوده است.

آغاز فعّالیّت-سال ۱۳۹۳/ خیریه دست یاری به دشتیاری

در سال ۱۳۹۳ جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، با هدف محرومیت زدایی علمی- فرهنگی از محروم‌ترین منطقه‌‌ی آموزشی کشور، یعنی منطقه‌ی دشتیاری استان سیستان و بلوچستان ( موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری ) گرد هم آمدیم.

بدین ترتیب، مؤسسه‌ی خیریه‌ دانشجویی “دست یاری به دشتیاری” به کوشش جمعی از دانشجویان و اساتید دغدغه‌مند، با تعیین اهداف و مشخص کردن زمینه‌های فعّالیّت‌ خود، آغاز به کار کرد.

 

در ادامه با اهداف و حوزه‌های فعّالیّت مؤسسه آشنا می‌شویم.

 

 

اهداف موسسه:

 

 

۱. محرومیت زدایی علمی-فرهنگی منطقه‌ی دشتیاری با در نظر گرفتن عوامل مختلف مؤثّر بر این محرومیت

۲. پایش جامع منطقه جهت شناسایی دقیق نیازهای آموزشی و چالش های منطقه (که در تمامی ۵۶ مدرسه‌ی دهستان پیرسهراب صورت گرفته است)  و استفاده از ظرفیت‌های مختلف به ویژه قشر دانشگاهی جهت آسیب شناسی و رفع اساسی معضلات

۳. آگاه‌سازی آحاد مختلف جامعه نسبت به محرومیت دشتیاری و تلاش در جهت جذب منابع مالی، فکری و معنوی جهت رفع این محرومیت.

 

 

حوزه های کاری مؤسسه خیریه:

 

 

۱. ساخت، بازسازی و تجهیز مدارس دشتیاری

۲.حمایت مالی از دانش آموزان بی‌بضاعت منطقه

۳. برگزاری کلاس های آموزشی برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه پیش دانشگاهی با مشارکت دانشجویان برتر و اساتید آموزشی

۴. برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ی معلّمین منطقه

۵. برگزاری اردوهای علمی-فرهنگی ویژه‌ی دانش آموزان برتر منطقه در تهران

۶. برگزاری همایش های علمی جهت بهره‌گیری از پتانسیل‌های قشر دانشگاهی و مسئولین مربوطه جهت ارائه‌ی راه‌کارهای حلّ معضلات منطقه.